DIYACURE 250 mg Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Saccharomyces Boulardi’dir. DIYACURE 250 mg Kapsül, ishal durdurucu bir ilaçtır. Enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulması için kullanılmaktadır.   DIYACURE, Vankomisin, metranidazol etken maddeli ilaçlara ek olarak Clostridium difficile adlı bir bakterinin sebep olduğu hastalığın tekrarının önlenmesinde; seyahate bağlı turist ishalinin önlenmesi ve tedavisinde de kullanılır.

DIYACURE 250 mg Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. DIYACURE, enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulması için kullanılmaktadır.
 3. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizin iyileşmeye başlaması 48 saati bulabilir. En iyi sonucu alabilmek için ilacınızı düzenli kullanınız.
 5. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde iyileşme olmazsa ya da daha kötüleşirse acilen doktorunuza başvurunuz.
 6. İshalin sebep olduğu vücuttaki su kaybını engellemek için tedavi süresince normalden daha fazla su tüketiniz.
 7. Eğer vücudunuzda, toplardamara bağlı halde bulunan kateter varsa bu ilacı kullanmayınız.
 8. Günde 6 defadan fazla sulu dışkı  var ise dışkıyla birlikte kusma ve  ateş  görülüyorsa, bu durum  24 saatten uzun sürerse derhal doktorunuza başvurunuz.
 9. Vücudunuzun ishalin sebep olduğu su kaybı ile karşı karşıya kalmaması için bol miktarda su tüketiniz.Uzun süren ishal, kusma ve yemek yiyememe durumunda su kaybının giderilmesi için damar içi uygun sıvı verilmesi gerekebilir, vakit kaybetmeden derhal doktorunuza başvurunuz.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

DIYACURE 250 mg Kapsül’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Önerilen doz yetişkinlerde günde 1 veya 2 kapsül , çocuklarda 1 kapsüldür. 6 yaşından küçük çocuklarda kapsül alamıyacağı için saşe kullanılmalıdır. Yemek saatlerinin dışında alınması tavsiye edilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Midede rahatsızlık hissi ve gaz seyrek görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Saccharomyces Boulardi
İlaç Marka İsmi:  DIYACURE 250 mg Kapsül

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*