DUFEN Pediatrik Süspansiyon

DUFEN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DUFEN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, DUFEN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DUFEN Pediatrik Süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

DUFEN pediatrik süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DUFEN pediatrik süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DUFEN pediatrik süspansiyon kısa ürün bilgisi

DUFEN pediatrik süspansiyon kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: İbuprofen etken maddesini içinde bulunduran DUFEN Pediatrik, 6 aylıktan büyük bebekler ve küçük çocuklardaki ateş,  orta-hafif ağrı ve çocuk romatizmasında; ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü.

DUFEN Pediatrik Süspansiyon sırasıyla; Kas-İskelet Sistemi, antienflamatuvar ve antiromatikler ((non-steroidal), Propiyonik asit türevleri ve İbuprofen şeklinde sınıflandırılmış olup, M01AE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DUFEN, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
DUFEN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz DUFEN’i  nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DUFEN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
DUFEN’i verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca DUFEN’i  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*