Duobak Enjektabl Çöz. İçin Toz İçeren Flakon İ.M./İ.V 500 mg/250 mg

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Ampisilin, Sulbaktam’dır. DUOBAK Enjektabl Çöz. İçin Toz İçeren Flakon İ.M./İ.V 500 mg/250 mg , vücut içerisindeki bakterilerle savaşan penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. DUOBAK, alt ve üst solunum yolu (sinüzit, bronşit, orta kulak iltihabı, gırtlak kapağı iltihabı, zatürre gibi) enfeksiyonları,  kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları (böbrek iltihaplanması gibi);  karın içi enfeksiyonları (mide-bağırsak ve safra kesesi enfeksiyonları, karın zarı iltihabı gibi); bel soğukluğu (gonokok) ve deri ve yumuşak doku (yara enfeksiyonu, apse, çıban, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonlarını tedavi için kullanılır.

Duobak Enjektabl Çöz. İçin Toz İçeren Flakon İ.M./İ.V 500 mg/250 mg Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücut içerisindeki bakterilerle savaşan penisilin grubu  bir antibiyotiktir. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
 3. Penisilin grubu ilaçlara alerjiniz var ise bu ilacı kullanmayınız.
 4. İlacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir. ilacın kullanımı sırasında istenmeyen gebelikleri önlemek için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi (kondom, prezervatif, diyafram, spermisid, vb.) kullanmalısınız.
 5. Eğer Mononükleoz, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, antibiyotik kullanımı ile ilgili  ishal, böbrek hastalığı ve  geçirmiş olduğunuz herhangi bir  alerji gibi rahatsızlıklarınız var ise  bu ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 6. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 7. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Duobak Enjektabl Çöz. İçin Toz İçeren Flakon İ.M./İ.V 500 mg/250 mg’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın uygulaması hastane veya klinik ortamda yapılması gerekmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. DUOBAK kullanırken karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Sulu ve kanlı ishal, ateş, üşüme, vücut ağrısı,  grip belirtileri, sinirlilik haliyle birlikte baş ağrısı, ciltte kırmızı döküntü, deride soyulma gibi rahatsızlıklardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, derhal doktorunuza bildirmelisiniz.

İlaç Etken Maddesi: Ampisilin, Sulbaktam

İlaç Marka İsmi: DUOBAK Enjektabl Çöz. İçin Toz İçeren Flakon İ.M./İ.V 500 mg/250 mg

DUOBAK sırasıyla : Antienfektifler (Sistemik), Sistemik Kullanım için Antibakteriyeller, Penisilinler, Penisilinli kombinasyonlar ve Ampisilin+ Sulbaktam şeklinde sınıflandırılmış olup, J01CR01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DUOBAK 500 mg/250 mg İ.M./İ.V., KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

DUOBAK 500 mg/250 mg İ.M./İ.V. Enjektabl Çözelti için Toz İçeren Flakon’a ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

DUOBAK 500 mg-250 mg İ.M.-İ.V. Enjektabl Çözelti için Toz İçeren Flakon'a ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

DUOBAK 500 mg/250 mg İ.M./İ.V. Enjektabl Çözelti için Toz İçeren Flakon’un kısa ürün bilgisi

DUOBAK 500 mg-250 mg İ.M.-İ.V. Enjektabl Çözelti için Toz İçeren Flakon'un kısa ürün bilgisi

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*