EFEMOLINE 1 mg/ml + 0,25 mg/ml Göz Damlası

Florometolon ile Tetrizolin hidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran EFEMOLINE Göz Damlası, Süspansiyon sırasıyla; Duyu Organları, Oftalmolojik ilaçlar, Antienflamatuar Antienfektif kombinasyonlar, Kortikosteroid antienfektif kombinasyonları ve florometolon+ Tetrizolin hidroklorür şeklinde sınıflandırılmış olup, S01BB03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EFEMOLINE, THEA PHARMA İLAÇ firmasının ürünüdür .

EFEMOLINE için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EFEMOLINE ne ilacıdır; EFEMOLINE’e başlamadan önce uyulması gerekenler,  EFEMOLINE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; EFEMOLINE kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EFEMOLINE Göz Damlası ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

EFEMOLINE Göz Damlası’na ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

EFEMOLINE Göz Damlası'na ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

EFEMOLINE Göz Damlası’nın kısa ürün bilgilendirmesi

EFEMOLINE Göz Damlası'nın kısa ürün bilgilendirmesi

EFEMOLINE Göz Damlası, korneada enfeksiyöz olmayan iltihaplanma ve konjonktivitte; vazokonstriktör, kortikosteroid kombinasyonu

günlük: 2-3 kere 1 er damla

Kontrendikeleri: gözde mantar ve bakteri enfeksiyonu, göz kuruluğu, 6 yaşından küçükler, göz tansiyonu, alerji hassasiyeti

EFEMOLINE, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

Etkileşim : trisiklik antidepresanlar ve MAOI’ler

EFEMOLINE alırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

EFEMOLINE de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EFEMOLINE’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. EFEMOLINE’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EFEMOLINE alımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*