EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet

EFFIENT 10 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EFFIENT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, EFFIENT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EFFIENT hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: EFFIENT 10 mg Film Kaplı Tablet’in içinde bulunan prasugrel adlı etken madde, asetilsalisilik asit ile birlikte, primer veya geç perkütan koroner girişim ile tedavi edilecek akut koroner sendromlu hastalarda aterotrombotik olayların önlenmesinde; trombosit agregasyon inhibitörü

DOZAJ: Prasugrel başlangıç yükleme dozu 60 mg tek doz ; devam dozu günde 10 mg.
UA/NSTEMI geçiren ve hastaneye yatıştan sonra 48 saat içinde koroner anjiografi uygulanan hastalarda yükleme dozu sadece PKG sırasında verilmelidir. Prasugrel alan hastalar ayrıca her gün ASA (75 mg – 325 mg) almalıdır.

Kontrendikeler: 60 kg’ın altında ya da 75 yaşından büyük olmak, geçici iskemik atak ya da felç öyküsü, ağır karaciğer yetmezliği, aktif patolojik kanama ve Prasugrele karşı aşırı duyarlılıkta; Prasugrel kullanılmamalıdır.
Prasugrel, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden kullanmamalıdırlar.

Prasugrel Yan etki: Burun kanaması, sindirim sisteminde kanama, döküntü, kanlı idrar, morarma, anemi.

EFFIENT 10 mg, sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve Prasugrel şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC22 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EFFİENT, DAİİCHİ SANKYO İLAÇ firmasının ürünüdür.
EFFİENT de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EFFİENT’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EFFİENT’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. EFFİENT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*