EMAXIN Başlangıç Paketi

Endikasyon Bilgisi :

Aktif maddesi Memantin hidroklorür‘dür. EMAXIN Başlangıç Seti, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltan bir ilaçtır. Orta ve ileri derece Alzheimer tipi demansı tedavide zihinsel kapasiteyi arttırmak ve bu hastalığa bağlı algılama, dikkat, yargılama, hayal, yeni şeyleri hatırlama, muhakeme, karar verme, kişisel bakım, dil becerisi veya çevresel iletişimle ilgili rahatsızlık belirtilerinin ilerlemesini yavaşlatmak için kullanılmaktadır. Bu hastalıkta görülen bilişsel, işlevsel ve davranış bozukluklarında yararlı etkileri mevcuttur.

 

EMAXIN Başlangıç Seti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. EMAXIN Efervesan tablet alımına,  hastanın düzenli olarak ilaç alımını takip edebilecek hastadan sorumlu bir kişi olduğu zaman başlatılmalı ve ilaç hasta üzerinde iyi sonuç verdiği sürece kullanımı sürdürülmelidir.
 2. İlaçtan en iyi sonucu almak için düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunun için EMAXIN  tamamen bitmeden tekrar reçetenize yazdırınız.
 3. Eğer sara veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek rahatsızlığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, konjestif kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü veya kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilaçla tedaviye başlamadan önce ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için kullandığınız ilaçlar ve rahatsızlıklarınız hakkında hekiminizle görüşünüz.
 4. Bu ilacın vücudunuzda zararlı etkilere yol açmadığından ve hastalığınızı iyileştirdiğinden emin olabilmek için hekiminizin tedavi sürecinizi düzenli olarak takip etmesi gerekecektir. Hekiminiz ile planlanmış randevularınıza zamanında gidiniz.
 5. EMAXIN Efervesan tablet, düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç veya alet kullanmak gibi aktivitelerde bulunmaktan kaçınmalısınız.
 6. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.
 7. İlacın aktif maddesine karşı hassasiyetiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

 

EMAXIN Başlangıç Seti’nin Kullanım Şekli :

 1. EMAXIN Efervesan tabletle tedavi görürken reçetede yazıldığı gibi hekimin direktiflerine tamı tamına uyulmalıdır. İlacın tavsiye edilenden daha fazla ya da yanlış uygulanması hastalığınızda bir iyileşme sağlamaz, aksine vücudunuza ciddi zararları olur.
 2. Hekim tarafından belirlenen dozaj miktarını ve kullanma süresini dikkate almalısınız.
 3. İlacınızın her dozunu yeterli miktarda suyun içinde çözündürdükten sonra bekletmeden içiniz.  Tercilen, yemek esnasında veya yemek öncesinde ya da sonrasında içilebilir.
 4. İlacın yan etkilerine maruz kalmamak için günlük doz miktarları kademe kademe yükseltilerek kullanılır: 1.hafta 5 mg lık 1 tablet; 2.hafta 10 mg lık 1 tablet; 3.hafta 15 mg lık 1 tablet; 4.hafta ve sonrası 20 mg lık 1 er tablet dozlarla her gün uygulanması tavsiye edilir.

 

EMAXIN Başlangıç Seti Yan Etkileri

 1. EMAXIN Efervesen tableti kullandıktan sonra yüzünüzde, ağız içi ve boğazınızda şişlik, karın ağrısı, nefes almada güçlük, deride kaşıntı, döküntü gibi alerjiyi işaret  eden bir  durum kendinizde gelişirse, hiç vakit kaybetmeden hekiminizle irtibata geçiniz.
 2. Baş dönmesi, sakarlık sonucu düşme, baş dönmesi, uyku bozukluğu, iştah kaybı, öksürük, kusma, kabızlık, ishal ilacın görülebilecek hafif yan etkileridir.
 3. İstem dışı kasılmalar (nöbet), bilinç bulanıklığı yan etki olarak görüldüğünde ilacın alımını keserek acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Memantin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: EMAXIN Başlangıç Seti

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*