ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet

ENFEROX 500 mg  için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ENFEROX  ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ENFEROX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ENFEROX 500 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran ENFEROX 500 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

ENFEROX  doz: 10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

ENFEROX 500 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

ENFEROX 500 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

ENFEROX 500 mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

ENFEROX 500 mg suda dağılabilen tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ENFEROX 500 mg, İLKO İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
ENFEROX 500 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ENFEROX’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ENFEROX ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. ENFEROX’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ENFEROX’u bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*