ENFEROX EASY 360 mg Film Kaplı Tablet

ENFEROX EASY için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ENFEROX EASY ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, ENFEROX EASY dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ENFEROX EASY 360 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

ENFEROX EASY 360 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFEROX EASY 360 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFEROX EASY 360 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

ENFEROX EASY 360 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran ENFEROX EASY tablet, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

ENFEROX EASY doz: 10-40 mg/kg/gün; günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

ENFEROX EASY, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

ENFEROX EASY kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

ENFEROX EASY yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

ENFEROX EASY 360 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve Deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden kısıtlanmış beyaz reçeteyle temin edebileceğiniz ENFEROX EASY, İLKO İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
ENFEROX EASY de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz ENFEROX EASY’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ENFEROX EASY ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. ENFEROX EASY’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ENFEROX EASY’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*