EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet

EXJADE 125 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EXJADE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, EXJADE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; EXJADE kullanım şekli; EXJADE yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EXJADE 125 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran EXJADE 125 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

EXJADE 125 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

EXJADE 125 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

EXJADE 125  mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

EXJADE 125 mg suda dağılabilen tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EXJADE 125 mg, NOVARTİS SAĞLIK GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ firmasının ürünüdür.
EXJADE 125 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EXJADE’yi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EXJADE ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. EXJADE’yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca EXJADE’yi bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*