EXODERIL Sprey

Endikasyon Bilgisi:

EXODERIL Sprey, cilt üzerine ve tırnağa yerleşen mantarlarda üreme ve  yayılmayı önleyici etkisi mevcuttur. Etken maddesi Naftifindir. EXODERIL Sprey, tırnak kalınlaşmasıyla karakterize tırnak mantarı ile  kaşıntı, kızarıklık ve soyulmayla belirgin ayağın altında, parmak aralıklarındaki mantar hastalığında kullanılmaktadır.

 

EXODERIL Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Tedavi esnasında vücut  ve kıyafet temizliğinde hijyene her zamankinden daha çok önem vermelisiniz. Özellikle iç çamaşırlar ve çoraplar sık sık çıkartılmalı, yerine temizi giyilmelidir.
 2. Çıkardığınız çorap, havlu ve iç kıyafetleri sıcak suyla yıkayınız/kaynatınız. Ütü yapmayı ihmal etmeyiniz.
 3. İç çamaşırlar, havlu ve çorapların pamuklu olmasına, naylon içermemesine özen gösteriniz.
 4. İlacı tavsiye edildiği gibi kullandığınız halde lezyonlarınızda bir düzelme olmazsa hatta daha da kötüleşme görülürse vakit kaybetmeden hekiminize bildirmelisiniz.
 5. Hamilelikte ve süt veren kadınlarda hekime sormadan kullanmaktan kaçınılmalıdır.
 6. Tedavi edilen cilt yüzeyinin hava almasını engelleyecek kıyafetler giymemelisiniz.  Bol, gevşek ve pamuklu kıyafetler tercih ediniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabı giyiniz. Ayaklarınızın her zaman kuru olmasını sağlayınız.
 7. Duş aldıktan sonra, vücudunuzu hiç nem kalmayacak şekilde kurulamalısınız. Parmaklarınızın arasını tam anlamıyla kurutmak için saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.
 8. İlacı sürdüğünüz bölgede şiddetli ağrı, sızı veya akıntı gibi bir durumda EXODERIL Spreyi kullanmayı bırakıp, acilen hekiminize başvurunuz.
 9. Tedavi süresince tüy dökücü kremler, saç boyası, alkollü kozmetik ürünler gibi tahriş oluşturabilecek cilt ürünlerini kullanmaktan sakınmalısınız.
 10. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli olarak her gün aksatmadan sürünüz. Mantarlı lezyonlar tamamıyla geçtikten sonra, 15 gün daha  ilaç kullanımını sürdürmeniz hastalığın tekrarını önlemek açısından gereklidir.
 11. EXODERIL Sprey ile tedavi başlangıcında şikayetlerinizde hafiflemeler görülebilir. Ancak cilde yerleşen mantarlar tamamıyla yok olmadan da iyileşme görülebileceğinden hekim tavsiyesindeki kullanma süresini dikkate almalısınız.
 12. Tedavi süresince tüy dökücü kremler, saç boyası, alkollü kozmetik ürünler gibi tahriş oluşturabilecek cilt ürünlerini kullanmaktan sakınmalısınız.

 

EXODERIL Sprey’in kullanım Şekli:

 1. Cilt ve tırnak mantarı için  EXODERIL Spreyi geceleri 1 kere olmak üzere temiz ve kurulanmış mantarlı yüzeyi örtecek şekilde püskürtme yoluyla uygulayınız ve kuruması için bir müddet bekleyiniz.
 2. Tedavi süresince reçetede yazıldığı gibi hekiminizin direktiflerine muhakkak uymalısınız.  kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Çok veya az kullanım, talimat dışı kullanımlar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza ciddi zararları olur.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi alerjik bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. EXODERIL Sprey kullanımına bağlı olarak gelişen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Naftifin Hidroklorür
İlaç Marka İsmi:  EXODERIL Sprey

EXODERIL Sprey kullanma talimatı


EXODERIL Sprey İlaç Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*