FARMAVIT Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Lasinamid, Kalsiyum pantotenat, D-Biotin, Folik Asit’ dir. FARMAVIT Film Tablet, içerdiği vitaminlerin eksikliğinin önlenmesi ve yerine konması için kullanılır. Beslenme bozukluklarına bağlı vitamin yetersizliği durumlarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla;  ameliyat sonrası uzun nekahat dönemlerindeki hastalarda beslenme gereksinimlerinin karşılanmasında,  vücut ve zihnin çabuk yorulması, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme gibi genel şikayetleri olan hastalardaki vitamin gereksinimlerinde; zona, sinir ağrısı, sinir iltihabı, şeker hastalarında görülen sinir hasarı rahatsızlıklarında ve kronik alkolizmde  tedaviye yardımcı olarak verilmektedir.

FARMAVIT Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İçerdiği vitaminlerin eksikliğinin önlenmesi ve yerine konması için kullanılır.
  3. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  4. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FARMAVIT Film Tablet’in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Lasinamid, Kalsiyum pantotenat, D-Biotin, Folik Asit
İlaç Marka İsmi:  FARMAVIT Film Tablet

FARMAVIT Film Tablet İlaç Prospektüsü


farmavit-film-tablet-ilac-prospektusu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*