FEMARA 2,5 mg Film Kaplı Tablet

FEMARA sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Hormonal Tedavi, Horman Antagonistleri, Enzim inhibitörleri ve Letrozol şeklinde sınıflandırılmış olup, L02BG04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FEMARA, NOVARTİS SAĞLIK, GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ  SANAYİ firmasının ürünüdür.

FEMARA için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri,  FEMARA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FEMARA dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; FEMARA kullanım şekli; FEMARA yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi FEMARA Film Kaplı Tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

FEMARA 2,5 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FEMARA 2,5 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FEMARA 2,5 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

FEMARA 2,5 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Letrozol adlı etken maddesini içinde bulunduran FEMARA Film Tablet, meme kanserinde (östrejene bağlı tümörlerde); nonsteroidal aromataz inhibitörü, anti-östrojen

Günlük 1 kere 2,5 mg

Kontrendikeleri: emzirme, hamilelik, aşırı duyarlılık, adet görme.

Etkileşim: tamoksifen, anti-östrojen diğer ilaçlar

Hamilelikte X kategorisindedir, emzirenler kullanmamalıdırlar.

Yan etki: asteni, terleme, hiperkolesterolemi, vajinal kanama, sıcak basması, eklem-kas ağrısı, periferik ödem, saç dökülmesi

FEMARA da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FEMARA’yı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FEMARA’yı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. FEMARA ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*