FEROUT 90 mg film kaplı tablet

FEROUT 90 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, FEROUT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FEROUT dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi FEROUT 90 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

FEROUT 90 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FEROUT 90 mg film kaplı tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FEROUT 90 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

FEROUT 90 mg film kaplı tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran FEROUT 90 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

FEROUT 90 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

FEROUT 90 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

FEROUT 90 mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

FEROUT 90 mg film kaplı tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FEROUT 90 mg, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
FEROUT 90 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FEROUT’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FEROUT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. FEROUT’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca FEROUT’u bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*