FERRO SANOL Damla

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Ferro Glikokol Sülfat’tır. FERRO SANOL Damla, demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacıdır (antianemik).  Anemi (kansızlık) gelişip gelişmemesine bakılmaksızın gizli ve belirgin demir eksikliğinde, özellikle çocuklarda, gebe ve emziren kadınlarda ve diyet yapan kişilerde görülen beslenme yetersizliğine bağlı demir eksikliği anemisinde,   akut ve kronik kan kaybında görülen demir eksikliği anemisinde ve anemi (kansızlık) ile birlikte olan veya olmayan demir eksikliği tedavisinde kullanılır.

FERRO SANOL Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Demir yetmezliğinde ve demir yetmezliğine bağlı anemilerde (kansızlık) kullanılan bir demir ilacıdır.
  3. Sorbitol içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durum dişleri fırçalayarak diş temizliği ile düzeltilebilir.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor gözetiminde kullanılabilir.

FERRO SANOL Damla’nın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Doktorunuzun önerdiği miktardaki damlayı bir miktar su ile sulandırarak alınız. Dişlerin renk değiştirme ihtimaline karşı sulandırılmış ilacı bir pipet yardımıyla içebilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Koyu renkli dışkı ve kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Ferro Glikokol Sülfat
İlaç Marka İsmi: FERRO SANOL Damla

FERRO SANOL Damla Kullanma Talimatı


ferro-sanol-damla-kullanma-talimati

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*