FERROVEN 100 mg/ 5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti

FERROVEN 100 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, FERROVEN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FERROVEN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; FERROVEN kullanım şekli; FERROVEN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi  FERROVEN 100 mg/ 5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti ile ilgili bilinmesi gereken hususları kapsar.)

FERROVEN 100 mg-5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FERROVEN 100 mg-5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözeltikullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FERROVEN 100 mg-5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti kısa ürün bilgisi

FERROVEN 100 mg-5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: FERROVEN 100 mg/ 5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti içinde bulunan Demir (III) hidroksit sükroz adlı etken maddesi, demir eksikliğinde ve demir eksikliği kaynaklı kansızlıkta;

FERROVEN Kontrendikeleri: alerjik reaksiyon
FERROVEN, hamilelikte B kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden bu ilacı kullanmamalıdırlar.

FERROVEN 100 mg/ 5 ml I.V. Enjeksiyonluk Çözelti sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Anemi ilaçları, Demir, Demir trivalan-parenteral ve demir III hidroksit sükroz  şeklinde sınıflandırılmış olup, B03AC ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FERROVEN, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

FERROVEN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FERROVEN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FERROVEN ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. FERROVEN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*