Flarex Göz Damlası Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Florometolon’dur. Flarex Göz Damlası Süspansiyon, vücutta iltihaplanma durumlarında meydana gelen şişme ve ağrıyı azaltıp, iltihaplanma sürecini engelleyen  bir ilaçtır. Enfeksiyon; yaralanma; ameliyat ya da  dış etkenlerin yol açtığı;  göz ve göz kapaklarında şişlik, yanma , kızarıklık ve ağrı ile kendini gösteren  iltihabi durumlarda kullanılır.

 

Flarex Göz Damlası Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Enfeksiyon; yaralanma; ameliyat ya da  dış etkenlerin yol açtığı;  göz ve göz kapaklarında şişlik, yanma , kızarıklık ve ağrı ile kendini gösteren  iltihabi durumlarda kullanılır.
  3. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemelisiniz. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
  4. İlacın kullanımını aniden bırakmayınız. Yan etkilerini engellemek için yavaş yavaş dozu azaltarak bırakınız.
  5. İlacı kullanmaya başladıktan sonra 2 haftalık bir süre içerisinde iyileşme olmazsa doktorunuza başvurunuz.
  6. Eğer gözünüzde tedavi ve kontrol altına alınmamış bakteri, virüs ya da mantar enfeksiyonu varsa ya da  gözünüzün ön tarafında yaralanma ya da açık yaranız var ise bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
  7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılıp kullanılmayacağı henüz bir belirlilik kazanmamıştır.

Flarex Göz Damlası Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemelisiniz. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Eğer aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı şekilde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Görmede bulanıklık, yanlarını görememe, göz ağrısı, ışığın etrafında hale görmek;  ani oluşan göz tahrişi; şiddetli baş ağrısı, gözlerin arkasında ağrı; gözlerde şişkinlik, akıntı  ya da kabuklanma gibi yeni bir göz hastalığı enfeksiyonu durumlarından herhangi biri ya da bir kaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup , derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Florometolon

İlaç Marka İsmi: Flarex Göz Damlası Süspansiyon

Flarex Göz Damlası Süspansiyon İlaç Prospektüsü


Flarex-Göz-Damlası-Süspansiyon-İlaç-Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*