FLUBORD Göz Damlası

FLUBORD için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, FLUBORD ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FLUBORD dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; FLUBORD kullanım şekli; FLUBORD yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi FLUBORD % 0,03 Göz Damlası ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

FLUBORD Göz Damlası kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FLUBORD Göz Damlası kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FLUBORD Göz Damlası kısa ürün bilgisi

FLUBORD Göz Damlası kısa ürün bilgisi

FLUBORD sırasıyla; Duyu Organları, Oftalmolojik İlaçlar, Antienflamatuar İlaçlar, Non steroid antienflamatuarlar ve flurbiprofen şeklinde sınıflandırılmış olup, S01BC04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FLUBORD, WORLD MEDICINE İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Endikasyon bilgisi: Sodyum flurbiprofen dihidrat adlı etken maddesini içinde bulunduran FLUBORD, oftalmik ameliyatlar sonrası ve öncesinde göz iltihaplanmasının önlenmesi ve tedavisinde; ameliyat anında gözbebeklerindeki daralmanın önlenmesinde; anti inflamatuvar, prostaglandin sentezini inhibitörü.

FLUBORD kontrendikeleri: ilaca alerji hassasiyeti, kanama bozukluğu tedavisi alanlar, gözde virüs enfeksiyonu, hamilelikte 3. trimester

Yan etki: Gözde ağrı, yanma, kanlanma, kızarma

FLUBORD, hamilelikte C/D (üçüncü trimester) kategorisindedir ve emzirenler hekimle görüşmeden bu ilacı kullanmamalıdırlar.

FLUBORD Göz Damlası da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FLUBORD’u nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FLUBORD’u size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. FLUBORD ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*