FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet

FUARTE 250 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, FUARTE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FUARTE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi FUARTE 250 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulunduran FUARTE 250 mg, aşırı demir birikimi görülen hastalıklarda, fazla demirin giderilmesinin sağlanmasında; demir bağlayıcı (şelatör).

10-30 mg/kg günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.

FUARTE 250 mg, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Etkileşim: Midazolam, Repaglinid, ritonavir, rifampisin, fenitoin, karbamazepin, fenobarbital, ağızdan alının doğum kontrol ilaçları

FUARTE  250 mg kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlar, ilerlemiş kanser hastalığı, myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.

FUARTE 250 mg yan etkisi: albüminüri, baş ağrısı, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık, transaminazlarda yükseliş. böbrek tetkiklerinde bozukluk.

FUARTE 250 mg suda dağılabilen tablet, sırasıyla; Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks şeklinde sınıflandırılmış olup, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FUARTE 250 mg, ABDİ İBRAHİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.
FUARTE  250 mg da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FUARTE’yi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FUARTE ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir. FUARTE’yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca FUARTE’yi bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*