Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Nistatin’dir. Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz, ağız boşluğunda (yanaklar, diş eti ve damaklarda) oluşan pamukçuk tedavisinde ve boğazda Candida mantarının sebep olduğu enfeksiyonların (iltihap oluşturan mikrobik hastalıkların) tedavisi için kullanılmaktadır.

Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi için Fungostatin‘i, size belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız.
  3. Fungostatin vücut  tarafından az emildiğinden dolayı, vücutta ağızdan başka diğer bölümdeki  mantarları tedavi etmemektedir.
  4. Fungostatin, yeni doğanlarda ve bebeklerde kullanılabilir.
  5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz’un kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Toz bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek şekilde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için kuvvetlice çalkalayınız. 5 dakika dinlendirdikten sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. Şişeyi her kullanımdan önce iyice çalkalayınız.
  3.  İlacı ağzınıza aldıktan sonra çalkalayınız ve yutmadan önce mümkün olduğu kadar uzun bir süre (bir kaç dakika) ağzınızda tutunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Mide bulantısı, ishal gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Nystatin
İlaç Marka İsmi:  Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz

Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz kullanma talimatı


Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz kullanma talimatı

Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz kısa ürün bilgisi

Fungostatin Oral Süspansiyon İçin Toz kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*