GALVUS MET 50 mg/1000 mg Film Kaplı Tablet

GALVUS MET 50 mg/1000 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, GALVUS MET ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, GALVUS MET dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli;  istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi GALVUS MET hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

GALVUS MET 50 mg-1000 mg Film Kaplı Tablet  kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GALVUS MET 50 mg-1000 mg Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GALVUS MET 50 mg-1000 mg Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

GALVUS MET 50 mg-1000 mg Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: GALVUS MET 50 mg/1000 mg Film Kaplı Tablet’in içinde bulunan metformin, vildagliptin adlı etken maddeler, şeker (diyabet-tip 2) hastalığında; oral antihiperglisemik kombinasyon

günde 2 defa 1 er tablet (sabah-akşam)

Kontrendikeleri: metabolik asidoz, böbrek işlevlerinde ağır yetmezlik, vücutta su kaybı,  karaciğer hastalığı, fazla miktarda alkol kullanımı, kalp hastalığı, emzirme, aşırı duyarlılık.

Hamilelikte C kategorisindedir.

Yan etki: iştahın azalması, diyare, baş ağrısı, ağız tadında değişiklik, halsizlik, terleme, karın ağrısı, mide bulantısı, titreme, kan şekerinde düşme, sersemlik.

GALVUS MET 50 mg/1000 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diyabet ilaçları, Oral Antidiyabetikler,
Ağızdan alınan kan şekeri düşürücü ilaç kombinasyonları ve metformin + vildagliptin şeklinde sınıflandırılmış olup, A10BD08 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz GALVUS MET, NOVARTİS ÜRÜNLERİ firmasının ürünüdür.
GALVUS MET de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz GALVUS MET’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GALVUS MET’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. GALVUS MET ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*