GAMAFLEX 400 mg Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Fenprobamat’tır. GAMAFLEX 400 mg Draje,  ağrılı kas spazmalarının (kas kasılmaları) giderilmesi ve ağrının hafifletilmesinde etkili kas gevşeticidir. Eklem romatizması, bel bölgesindeki yerleşik ağrı, burkulma ve zedelenmeden dolayı oluşan ağrı, boyun eğriliğinden dolayı oluşan boyun ağrısı, siyatik sinir ağrısı, felçli hastalarla görülen kas spazmları, elektroşok tedavisi öncesinde, diş çekimi öncesi ve sonrası ağrılı çene kasılmaları   durumlarında ve aşırı yorgunluğa, strese ya da travmaya bağlı kas ağrılarında  kullanılır.

GAMAFLEX 400 mg Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ağrılı kas spazmalarının (kas kasılmaları) giderilmesi ve ağrının hafifletilmesinde etkili kas gevşeticidir.
 3. Gebelik veya emzirme dönemindeyseniz ya da böbrek veya karaciğer yetmezliğiniz, çizgili kas zayıflığı, porfiri rahatsızlığınız ya da solunum yetmezliğiniz varsa kullanmayınız.
 4. İlaç kullanımına rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuzla görüşünüz.
 5. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 6. Kullanımı fiziksel gücü ve zihinsel uyanıklığı azaltacağından,  araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 7. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 8. 65 yaş üstü hastalarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması sakıncalı olduğundan doktorunuza danışmadan kesinlikte kullanmayınız.

GAMAFLEX 400 mg Draje’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her dozu  bir bardak dolusu su ile birlikte tok karnına yutunuz.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyku hali, halsizlik, yorgunluk, bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, baş dönmesi ve deri döküntüleri yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Fenprobamat

İlaç Marka İsmi: GAMAFLEX 400 mg Draje

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*