Hedensa Pomad

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Mentol, Monoklorkarvakrol, Papatya yağı, İhtamol’dur. Hedensa Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik, ağrı ve iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan; kaşıntı önleyici, ağrı kesici, mikropları öldürücü ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir ilaçtır. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı durumlar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.

Hedensa Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı durumlar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.
  3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  5. Düzenli kullanmanıza rağmen durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acilen  doktorunuza başvurunuz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Hedensa Pomad’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz. İç hemoroid tedavisinde kremin yanında bulunan kanülle uygulayınız. Kullanmadan önce koruyucu kapağı çıkarınız. Kanülü tüpe takınız. Uyguladıktan sonra koruyucu kapağı kapatınız. Pomadı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Mentol, Monoklorkarvakrol, Papatya yağı, İhtamol
İlaç Marka İsmi: Hedensa Pomad

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*