Hippurin Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Metenamin hippurat’tır. Hippurin Film Tablet, idrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle savaşan bir ilaçtır. İdrar yollarındaki enfeksiyonların önlenmesi ve giderilmesi ile ilgilidir.

Hippurin 1 g Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İdrardaki ve idrar kesesindeki bakterilerle savaşan bir ilaçtır. İdrar yollarındaki enfeksiyonların önlenmesi ve giderilmesi ile ilgilidir.
 3. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. Bu ilacın kullanımı sırasında idrarda su oranı ve asit dengesinin sağlanması için  çok fazla miktarda su  tüketilmelidir. Ayrıca protein miktarının arttırılması gerekmektedir.
 5. İlacın kullanımı sırasında turunçgil meyvelerden ve meyve sularından (portakal, greyfurt,limon gibi) , süt ve süt ürünlerinden ve antiasitlerden kaçınmalısınız. Çünkü bu ürünlerle birlikte kullanıldığında bu ürünler  ilacın etkinliğini azaltmaktadır.
 6. Eğer şiddetli böbrek yetmezliğiniz veya karaciğer yetmezliğiniz ya da gut hastalığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
 7. Karaciğer problemleri, böbrek problemleri veya  farklı sağlık problemleri ya da  başka bir  ilaç kullanımı varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Hippurin 1 g Film Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden sonra tok karnına alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İdrar yaparken zorlanma ve ağrı, kanlı idrar gibi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde, ilacın alımını durdurup, tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Metenamin hippurat
İlaç Marka İsmi: HIPPURIN 1 g Film Tablet

HIPPURIN 1 g Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
HIPPURIN 1 g Film Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

HIPPURIN 1 g Film Tablet kısa ürün bilgisi
HIPPURIN 1 g Film Tablet kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*