ILOMEDIN 20 mcg/ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul

İloprost adlı etken maddeyi içinde bulunduran ILOMEDIN 20 mcg/ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve iloprost şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ILOMEDIN, BAYER TÜRK KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür .

ILOMEDIN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ILOMEDIN ne ilacıdır; ILOMEDIN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, ILOMEDIN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ILOMEDIN Ampul kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ILOMEDIN 20 mcg/ml İV  Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

ILOMEDIN 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

ILOMEDIN 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul'e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

ILOMEDIN 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul’ün kısa ürün bilgisi

ILOMEDIN 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul'ün kısa ürün bilgisi

İloprost (ILOMEDIN)  periferik arter oklüziv hastalığı, Buerger ve Raynaud rahatsızlıklarında; platelet agregasyon inhibitörü, antitrombotik

Doz: 0.5 – 2.0 ng /kg /dk (6 saat süresince)

Kontrendikeleri: Kalp yetmezliği, kararsız angina, ritim düzensizliği, miyokard enfarktüsü, kalp kapak ve kasında fonksiyon  bozukluğu, geçici iskemik atak, akciğer ödemi, aktif mide veya bağırsak ülseri , kafa içi kanama riski, İloprost alerjisi durumlarında.

Etkileşim: steroid olamayan antienflamatuvarlar, beta reseptör blokerleri, asetilsalisilik asit, nitro vazodilatörler,  kumarin antikoagülanları, heparin, fosfodiesteraz inhibitörleri, kalsiyum kanal blokerleri

ILOMEDIN hamilelikte X kategorisinde; gebeler ve emzirenler  kullanmamalıdırlar.

ILOMEDIN kullanırken, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: aşırı terleme, çene kaslarında kasılma, periferal ödem, taşikardi, apati, yüzde kızarıklık, vücut ısısında artış, mide bulantısı, cilt döküntüsü, çarpıntı, diyare, sersemlik, kusma, halsizlik, kas ve eklem ağrıları

Hekiminiz ILOMEDIN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. ILOMEDIN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*