ILOTEMOL 20 mcg/ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul

İloprost trometamol adlı etken maddeyi içinde bulunduran ILOTEMOL 20 mcg/ml İV İnfüzyon İçin Ampul sırasıyla; Kan ve Kan Yapıcı Organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve iloprost şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC11 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz ILOTEMOL, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür .

ILOTEMOL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, ILOTEMOL ne ilacıdır; ILOTEMOL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, ILOTEMOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; ILOTEMOL Ampul kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi ILOTEMOL 20 mcg İV ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

ILOTEMOL 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

ILOTEMOL 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul'e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

ILOTEMOL 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul’ün kısa ürün bilgisi

ILOTEMOL 20 mcg-ml İV İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Ampul'ün kısa ürün bilgisi

İloprost trometamol (ILOTEMOL)  periferik arter oklüziv hastalığı, Buerger ve Raynaud rahatsızlıklarında; platelet agregasyon inhibitörü, antitrombotik

Doz: 0.5 – 2.0 ng /kg /dk (6 saat süresince)

Kontrendikeleri: Kalp yetmezliği, kararsız angina, ritim düzensizliği, miyokard enfarktüsü, kalp kapak ve kasında fonksiyon  bozukluğu, geçici iskemik atak, akciğer ödemi, aktif mide veya bağırsak ülseri , kafa içi kanama riski, İloprost alerjisi durumlarında.

Etkileşim: steroid olamayan antienflamatuvarlar, beta reseptör blokerleri, asetilsalisilik asit, nitro vazodilatörler,  kumarin antikoagülanları, heparin, fosfodiesteraz inhibitörleri, kalsiyum kanal blokerleri

ILOTEMOL hamilelikte X kategorisinde; gebeler ve emzirenler  kullanmamalıdırlar.

ILOTEMOL kullanırken, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: aşırı terleme, çene kaslarında kasılma, periferal ödem, taşikardi, apati, yüzde kızarıklık, vücut ısısında artış, mide bulantısı, cilt döküntüsü, çarpıntı, diyare, sersemlik, kusma, halsizlik, kas ve eklem ağrıları

Hekiminiz ILOTEMOL’ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. ILOTEMOL’ü size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*