INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Budesonid‘ tir. INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon, vücutta iltihabi durumlara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Burun iç dokusundaki iltihaplanmayı ve  şişkinliği azaltır. 6 yaş üzeri çocuklarda ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) veya yıl boyu devam eden alerjik nezle; alerjik olmayan  kronik nezle tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır. Ayrıca burunda bulunan poliplerin tedavisinde ve var olan poliplerin ameliyatla alınmasından sonra burunda tekrar polip oluşumunun önlenmesinde de kullanılır.

INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2.  INFLACORT AQUA Nazal Sprey, 6 yaş üzeri çocuklarda ve erişkinlerdeki mevsimlere bağlı alerjik nezle (saman nezlesi) veya yıl boyu devam eden alerjik nezle; alerjik olmayan  kronik nezle tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır.
  3. En iyi sonucu alabilmek için ilacı düzenli kullanınız. Tedavinin başlamasından sonra 1 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse doktorunuza başvurunuz.
  4. Gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Kullanmadan önce burnunuzu temizleyiniz. Parmağınızla burun deliklerinden birini kapatınız. Başınızı dik tutup pompanın ucunu diğer burun deliğinize sokup tam nefes alırken ilacı önerilen miktarda  püskürtünüz. Ardından aynı işlemi diğer burun deliğiniz için tekrarlayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen   doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Burunda tahriş, kızarıklık, kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Budesonid
İlaç Marka İsmi: INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon

INFLACORT AQUA Nazal Sprey Süspansiyon Kullanma Talimatı


inflacort-aqua-nazal-sprey-suspansiyon-kullanma-talimati

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*