INGLEX 60 mg Film Tablet

Nateglinid adlı etken maddeyi içinde bulunduran İNGLEX 60 mg Film Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diyabet İlaçları, Kan Şekerini Düşüren diğer İlaçlar, Oral Antidiyabetikler ve nateglinid şeklinde sınıflandırılmış olup, A10BX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz İNGLEX, DEVA HOLDİNG  firmasının ürünüdür.

İNGLEX 60 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, İNGLEX ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, İNGLEX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; İNGLEX kullanım şekli; İNGLEX yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi İNGLEX tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

İNGLEX 60 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

İNGLEX 60 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

İNGLEX 60 mg Film Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

İNGLEX 60 mg Film Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Nateglinid (İNGLEX 60 mg), hiperglisemi-diyabet tip 2 tedavisinde; oral insülin salgılatıcı ajan, antidiyabetik

İNGLEX : 3×1  (60-180 mg )

İNGLEX, hamilelikte C kategorisinde, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

İNGLEX Etkileşim: MAO inhibitörleri , ADE inhibitörleri, nonsteroid antiinflamatuarlar, salisatlar, sülfinpirazon, idrar söktürücü ilaçlar, Beta-blokerler, flukonazol, gemfibrozil, Sempatomimetik ilaçlar, oktreotid, lanreotid, Fenitoin, somatropin, anabolik hormonlar, rifampin etken maddeli ilaçlar.

Kontrendikeleri: diyabetik ketoasidoz, ağır karaciğer hastalığı,  emzirme, gebelik, diyabet tip 1 durumlarında ve ayrıca ilacın etken maddesine karşı bir hassasiyet durumu daha önce yaşadıysanız; kullanmayınız.

İNGLEX yan etki: Alerji hassasiyeti, bulantı, dispepsi, karın ağrısı, hipoglisemi belirtileri

İNGLEX de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. İNGLEX’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*