INSIDON Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Opipramol dihidroklorür’ dür. INSIDON Draje, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen trisiklik antidepresan bir ilaçtır. INSIDON, anksiyete ( endişe,kaygı hali), gerginlik hali, huzursuzluk, stres, konsantrasyon zorluğu, depresif  hal  ile birlikte görülen ruhsal rahatsızlıkların tedavisi; somatoforma veya kanser, kalp – damar, mide – bağırsak, solunum sistemi, üreme – boşaltım sistemi, deri hastalıkları gibi kronik hastalıklara bağlı meydana gelen sekonder ruhsal belirtilerin tedavisinde kullanılır.

INSIDON Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Antidepresan kullanan kişilerdeki özellikle 24 yaşın altındaki hastalardaki kullanımlarının   intihar düşünce ve davranışlarını arttırma olasılığına karşı, tedaviye başladıktan en az 1-2 hafta süresince  hastanın gerek ailesi gerekse doktoru tarafından yakinen izlenmesi gereklidir.
 3. MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç ile birlikte kesinlikle kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç kullanacaksanız bu ilacın kullanımını kestikten en az 2 hafta sonra kullanmaya başlamalısınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Tedaviye başlamadan önce kullandığınız ilaçları doktorunuza söyleyiniz.
 4. Yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz; INSIDON‘u kesinlikle kullanmayınız.
 5. Karaciğer ve böbrek hastalığı,  göz tansiyonu, dar açılı göz tansiyonu,  kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi geçirmiş olmak, alkol bağımlılığı, epilepsi, beyinde hasar varlığı, idrar tutukluluğu veya idrar problemi, aşırı aktif tiroid, feokromositoma (böbrek üstü bezinin medulla tabakasındaki tümör), şeker hastalığı, kronik alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklardan herhangi birine sahip iseniz; INSIDON‘u kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.  İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 6. INSIDON‘u kullanırken  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi rahatsızlıklarda derhal doktorunuza başvurunuz.
 7. INSIDON, 18 yaşın altındaki  çocuklar ve ergenlere verilmemelidir.
 8. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, araba veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 9. Herhangi bir  ameliyat  olmanız gerekiyorsa  ya da diyalize girmeniz gerekiyorsa doktorunuza belirli bir süre öncesinden INSIDON kullandığınızı söyleyiniz.
 10. Tedaviniz süresinde alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

INSIDON Draje’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.  Doz: 50-100 mg/gün, maksimum günlük doz 3×100 mg

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, uyuşukluk, ağız kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Opipramol dihidroklorür
İlaç Marka İsmi:  INSIDON Draje 50 mg

INSIDON Draje 50 mg’a ait kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)


İnsidon Draje İlaç Prospektüsü

INSIDON Draje 50 mg’ın kısa ürün bilgisi

INSIDON Draje 50 mg'ın kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*