INSOMIN 50 mg Kaplı Tablet

Opipramol dihidroklorür adlı etken maddeyi içinde bulunduran INSOMIN 50 mg Kaplı Tablet, sırasıyla; Sinir Sistemi, Psikoanaleptikler, Antidepresanlar, Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri ve opipramol şeklinde sınıflandırılmış olup, N06AA05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz İNSOMİN, TRIPHARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

İNSOMİN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, İNSOMİN ne ilacıdır; İNSOMİN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, İNSOMİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; İNSOMİN tablet kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi İNSOMİN Kaplı Tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

İNSOMİN 50 mg Kaplı Tablet’e ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

İNSOMİN 50 mg Kaplı Tablet’in kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

İNSOMİN tabletin etken maddesi Opipramol endişe, kaygı (anksiyete), huzursuzluk, stres, konsantrasyonda zorlanma, uyku bozukluğu, depresif  ruh hali durumlarında; antidepresif, sedatif, anksiyolitik etki.

Yetişkinler 50-100 mg/gün, maksimum günlük doz 3×100 mg

İNSOMİN  hamilelikte D kategorisinde; gebeler ve emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: Opipramol alerjisi

Etkileşim : MAOI ilaçlar, alkol, anestezikler, barbitüratlar, nöroleptikler, benzodiazepinler, antikolinerjikler, kinidin, karbamazepin, simetidin içeren ilaçlar,

İNSOMİN  alırken, karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

Yan etki: sersemlik, ağız kuruluğu, halsizlik, uykululuk, bulanık görme, vücutta ödem,

İNSOMİN  da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz İNSOMİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. İNSOMİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. İNSOMİN tablet ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*