INSOMIN Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Opipramol dihidroklorür’ dür. INSOMIN Draje 50 mg, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen trisiklik antidepresan bir ilaçtır. INSOMIN, endişe-kaygı (anksiyete), gerginlik hali, huzursuzluk, stres, konsantrasyon zorluğu, depresif  hal  ile birlikte görülen ruhsal rahatsızlıkların tedavisi; somatoforma veya kanser, kalp – damar, mide – bağırsak, solunum sistemi, üreme – boşaltım sistemi, deri hastalıkları gibi kronik hastalıklara bağlı meydana gelen sekonder ruhsal belirtilerin tedavisinde kullanılır.

INSOMIN Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. INSOMIN, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve depresyona sebep olabilecek kimyasalları etkileyen antidepresan bir ilaçtır.
 3. Antidepresan kullanan kişilerdeki özellikle 24 yaşın altındaki hastalardaki kullanımlarının   intihar düşünce ve davranışlarını arttırma olasılığına karşı, tedaviye başladıktan en az 1-2 hafta süresince  hastanın gerek ailesi gerekse doktoru tarafından yakinen izlenmesi gereklidir.
 4. MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç ile birlikte kesinlikle kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörleri grubundan bir ilaç kullanacaksanız bu ilacın kullanımını kestikten en az 2 hafta sonra kullanmaya başlamalısınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden bu ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. Tedaviye başlamadan önce kullandığınız ilaçları doktorunuza söyleyiniz.
 5. Yakın zamanda kalp krizi geçirdiyseniz; INSOMIN‘i kesinlikle kullanmayınız.
 6. Karaciğer ve böbrek hastalığı,  göz tansiyonu, dar açılı göz tansiyonu,  kalp hastalığı ve kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi geçirmiş olmak, alkol bağımlılığı, epilepsi, beyinde hasar varlığı, idrar tutukluluğu veya idrar problemi, aşırı aktif tiroid, feokromositoma (böbrek üstü bezinin medulla tabakasındaki tümör), şeker hastalığı, kronik alkol bağımlılığı gibi rahatsızlıklardan herhangi birine sahip iseniz; INSOMIN‘i kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.  İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 7. INSOMIN‘i kullanırken  kendine zarar verme ile ilgili düşüncelere sahip olma, davranışlarda ve ruh halinde değişiklikler, panik ataklar, uyku sorunları, alıngan, telaşlı, heyecanlı, sarılgan, huzursuz, agresif, ruhsal ve fiziksel olarak kendini hiperaktif hissetme gibi rahatsızlıklarda derhal doktorunuza başvurunuz.
 8. INSOMIN 18 yaşın altındaki  çocuklar ve ergenlere verilmemelidir.
 9. Düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, araba veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Herhangi bir  ameliyat  olmanız gerekiyorsa  ya da diyalize girmeniz gerekiyorsa doktorunuza belirli bir süre öncesinden INSOMIN kullandığınızı söyleyiniz.
 11. Tedaviniz süresinde alkol almaktan kaçınınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 12. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

INSOMIN Draje’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, uyuşukluk, ağız kuruluğu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Opipramol dihidroklorür
İlaç Marka İsmi:  INSOMIN Draje 50mg

INSOMIN Draje’ye ait kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)


İnsomin Draje İlaç Prospektüsü

INSOMIN Draje’nin kısa ürün bilgilendirmesi

INSOMIN Draje'nin kısa ürün bilgilendirmesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*