Itraspor Mikropellet Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi İtrakonazol‘ dur. Itraspor Mikropellet Kapsül, mantarlara karşı etki gösteren bir ilaçtır. Kadın dış üreme organları ve vajinanın (kadınlarda iç üreme organlarıyla dış üreme organlarını birbirine bağlayan hazne) mantar enfeksiyonu (Vajinal Kandidiyazis) tedavisinde ve akciğer, ağız, boğaz, göz, cilt, tırnaklar ya da iç organlarda oluşan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da herhangi bir kalp hastalığı, kalp ritm bozukluğu, dolaşım problemleri veya geçmişte felç öykünüz varsa ya da kistik fibroz veya KOAH hastasıysanız; doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  3. Doğurganlık potansiyeline sahip bayanlar, bu ilacın kullanımı sırasında gebe kalmamak için uygun doğum kontrol yöntemlerini kullanmalıdır. İlacın kullanımına son verildikten sonra bir süre daha vücudunuzda kalmaya devam edeceğinden, tedaviniz bitip ilacın kullanımını bıraktıktan sonraki adet dönemine kadar kullandığınız  doğum kontrol yöntemlerine devam etmelisiniz.
  4. Tedaviye başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
  5. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamile iseniz veya hamilelik şüphesi varsa yada hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemekten hemen sonra alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
  2. Mide bulantısı, karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  İtrakonazol
İlaç Marka İsmi: ITRASPOR 100 mg Mikropellet Kapsül

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ilaç sınıflamasında ITRASPOR , sırasıyla; ANTİENFEKTİFLER, SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER,  Triazol türevleri ve İtrakonazol olarak sınıflandırılmış şekilde ve J02AC02 ATC koduyla yer alır. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz ITRASPOR’un üretimini yapan Zentiva Sağlık Ürünleri Sanayi’dir. Ruhsatı Johnson & Johnson Sıhhi Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şirketi’ne aittir.
— ITRASPOR endikasyonu, ne ilacı; ilacın uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; emzirme evresinde, hamilelikte kullanılır mı;  etkileşim bilgisi ve kontrendikeleri; saklama koşulları; kullanımı ile ortaya çıkan istenmeyen etkilerde yapılması gerekenler; öneriler, uygulama biçimi, doz bilgileri ile ilgili hekim ve hastaların okuması için hazırlanmış prospektüslerin pdf belgelerinde Johnson Sıhhi Malzeme Sanayi’nin daha kapsamlı açıklamalarına erişilebilir.
ITRASPOR ilaç prospektüsü, kullanım talimatı ve ITRASPOR’a ait kısa ürün bilgileri (pdf belgesi)
Itraspor 100 mg Mikropellet Kapsül kullanma talimatı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*