JARDIANCE 10 mg Film Kaplı Tablet

Empagliflozin adlı etken maddeyi içinde bulunduran JARDIANCE 10 mg Film Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diyabet İlaçları, Kan Şekerini Düşüren diğer İlaçlar, Oral Antidiyabetikler, Sodyum glikoz ko-transporter 2 inhibitörleri ve Empagliflozin şeklinde sınıflandırılmış olup, A10BK03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz JARDIANCE, BOEHRİNGER İNGELHEİM İLAÇ firmasının ürünüdür.

JARDIANCE için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, JARDIANCE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, JARDIANCE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; JARDIANCE kullanım şekli; JARDIANCE yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi JARDIANCE tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

JARDIANCE 10 mg Film Kaplı Tablet’e ait Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

JARDIANCE 10 mg Film Kaplı Tablet'e ait Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

JARDIANCE 10 mg Film Kaplı Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

JARDIANCE 10 mg Film Kaplı Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Empagliflozin (JARDIANCE), diyabet Tip 2 tedavisinde; SGLT-2 inhibitörü

JARDIANCE , hamilelikte C kategorisindedir. Emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

Kontrendikeleri: Empagliflozin alerjisi

Yan etki: alerji hassasiyeti, hipoglisemi, genital bölge ya da idrar yolları enfeksiyonları, kaşıntı, ciltte döküntü, susama ve idrar yapma sıklığında artış,

JARDIANCE de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. JARDIANCE’ yi size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*