Kerasal Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Üre, Salisilik asit’tir. Kerasal Pomad, derinin (tüylü bölgeler dahil) en dış tabakasını yumuşatarak, soyulmasını sağlayan ve ufak parçalar halinde pul pul dökülmesine yol açan bir ilaçtır. Sedef hastalığı; balıkpulu hastalığı (ciltte balık derisi gibi pullu görünüm ile belirgin sert, kuru ve kabuklaşma şeklindeki cilt hastalığı); avuç içi ve ayak altı derisinin kalınlaşmasıyla belirgin cilt hastalığı;  derinin boynuzsu tabakasının (ölü hücrelerden oluşan derinin en dış tabakası) büyümesine yol açan mantar hastalıkları; tilotik el egzaması ve liken plaris rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır.

Kerasal Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Deride çatlama, iltihap ve bölgesel tahriş var ise bu bölgelerde  ilacı dikkatli kullanınız, geçici sızı oluşabilir.
 3. Hassas, sulantılı veya bütünlüğü bozulmuş olan deriye uygulamayınız, ödem oluşabilir.
 4. İlacı yara ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacı ağzınıza ve gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Tedaviniz süresince, cildin aşırı sıcak veya soğuk hava ile teması ciltte tahrişe neden olabileceğinden, bu hususta dikkatli olunuz.
 7. Süt çocuklarında kullanmayınız.
 8. Bu ilaç  bir çok ilaçla etkileşime geçebilir, doktorunuza hali hazırda kullandığınız bütün ilaçları belirtiniz.
 9. Hamilelik  ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

Kerasal Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi sıcak su ile temizleyip kurulayınız. İlacı tedavi edilecek bölgeye ve kıl köklerine sürüp iyice yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede  yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  seyrek görülen  yan etkilerdir. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Üre, Salisilik asit

İlaç Marka İsmi:  Kerasal Pomad

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*