KORTİSETİN DERİ POMADI

KORTİSETİN için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KORTİSETİN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KORTİSETİN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi KORTİSETİN Pomad hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

KORTİSETİN Pomad kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KORTİSETİN Pomad kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

KORTİSETİN Pomad kısa ürün bilgisi

KORTİSETİN Pomad kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Prednizolon metasulfobenzoat sodyum ve iyodoklorhidroksikin etken maddesini içinde bulunduran KORTİSETİN Pomad, geçmeyen kızarıklık, şiddetli kaşıntı ve iltihaplanmanın da görüldüğü kontakt, seboreik, numuler dermatitler, nörodermatit, egzama, anogenital pruritus ve sedef hastalığında; mantar ve bakteri oluşumunu engelleyici, iltihap azaltıcı, alerji önleyici ve damar daraltıcı etki.

KORTİSETİN Pomad sırasıyla;  Dermatolojikler, Dermatolojik Kortikosteroidler, Kortikosteroidler Antiseptik kombinasyonları, Kombinasyonları ve prednizolon+iyodoklorhidroksikin şeklinde sınıflandırılmış olup, D07BA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz KORTİSETİN, HÜSNÜ ARSAN İLAÇLARI firmasının ürünüdür.
KORTİSETİN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz KORTİSETİN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. KORTİSETİN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
KORTİSETİN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca KORTİSETİN’i bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*