Kortos Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Hidrokortizon asetat, Benzokain, Benzalkonyum klorür, Bizmut subgallat’tır. Kortos Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan,  hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik); iltihabı iyileştiren, kaşıntı önleyici, mikrop öldürücü (antiseptik) bir kremdir. Anüste(makat)  şişlik, kızarıklık, ağrı, meme oluşumu ve kanama ile belirgin hemoroid (basur)  tedavisinde kullanılır.  Aynı zamanda anüs (makat) bölgesindeki derin çatlaklar, yara ve kaşıntıların giderilmesinde de kullanılır.

 

Kortos Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Anüste(makat)  şişlik, kızarıklık, ağrı, meme oluşumu ve kanama ile belirgin hemoroid (basur)  tedavisinde kullanılır.  Aynı zamanda anüs (makat) bölgesindeki derin çatlaklar, yara ve kaşıntıların giderilmesinde de kullanılır.
 3. 7 günden fazla kullanmayınız.
 4. İlacın kullanımı;  anüs bölgesinin temiz tutulması, dışkının yumuşak olmasını sağlayacak gerekli önlemlerin alınmasını ve yeterli egzersiz yapılmasını içeren komple bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarına uyunuz.
 5. Eğer, rektum veya anüs bölgesinde tüberküloz, mantar enfeksiyonu veya herhangi bir enfeksiyon varlığı ya da canlı aşı olma durumu varlığında bu ilacı kullanmayınız.
 6. Gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 8. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Kortos Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İlacı parmak ucuyla veya steril bir gazlı bezle anüs bölgesine uygulayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgedeki  cilt renginde açılma, kırmızı lekeler oluşması, yanma, kaşıntı, anormal kıllanma  ve alerjik reaksiyon  gibi  yan etkilerde doktorunuzla görüşünüz.

 

İlaç Etken Maddesi: Hidrokortizon asetat, Benzokain, Benzalkonyum klorür, Bizmut subgallat

İlaç Marka İsmi:  Kortos Krem

Kortos Krem İlaç Prospektüsü


Kortos Krem İlaç Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*