KREVAL Şurup, nedir, ne işe yarar, yan etkileri, nasıl kullanılır

İlacın faktör maddesi Butamirat sitrat‘ tır. KREVAL Şurup, öksürük baskılayıcı tesiri olan öksürük kesici bir ilaçtır. KREVAL, farklı sebeplere bağlı akut (kısa vakit ortamında ilerleyen) öksürük ve ameliyat ya da bronkoskopi evveli ve ardından ilerleyen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılmaktadır. Kullanımı 3 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler amacıyladir.

KREVAL ŞURUP HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :
İlacın faktör maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
KREVAL, farklı sebeplere bağlı akut (kısa vakit ortamında ilerleyen) öksürük ve ameliyatlarda ya da bronkoskopi evveli ve ardından ilerleyen öksürüğün azaltılmasında/giderilmesinde kullanılır.
Balgam söktürücü özelliği olan diğer diğer bir öksürük ilacı kullanıyorsanız, hekiminize söyleyiniz. Balgam söktürücü ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır.
Öksürüğünüz 7 günden çok vakitrse, hekiminize başvurunuz.
Sorbitol içermektedir. Eğer daha evvelce birtakım şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz bulunduğu söylenmişse, bu ilacı kullanmadan evvelce hekiminize söyleyiniz. İlacın tüketimi sizin amacıyla ideal olmayabilir.
Eğer kuvvetli solunum yetmezliği rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmayınız.
Kullanımı seyrek de olsa uykulu hissetmenize sebep olabileceğinden, vasıta ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
• 3 yaşından ufak çocuklarda kullanılmamalıdır.
Hamileliğin ilk 3 ayında ve emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız. Fakat lüzumlu bulunduğu hallerde hamilelik döneminde hekim denetiminde kullanılabilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emziriyorsanız hekiminize danışınız.

KREVAL ŞURUP’UN KULLANIM ŞEKLİ :
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi boyunca kesinlikle hekimunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak amacıyla ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Aç ya da tok karnına alınabilir.
Günlük tavsiye edilen doz: 3-6 yaş arası çocuklara günde 3 defa 1 er ölçek, 6-12 yaş arası çocuklara günde 3 defa 2 ölçek, 12 yaşından büyüklere günde 3 defa 3 er ölçek; yetişkinlere günde 4 defa 3 er ölçek önerilir.
Doktor önerisi olmadan 1 haftadan daha uzun vakit kullanmayınız.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :
Karın ağrısı, soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir halde acilen hekiminize başvurunuz.
Uyku hali, bulantı ve ishal çok seyrek görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Butamirat sitrat
İlaç Marka İsmi: KREVAL Şurup

KREVAL ŞURUP KULLANMA TALİMATI

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*