LAMİDE 100 mg Film Tablet

Lakozamid (100 mg) etken maddesini içinde bulunduran LAMİDE 100 mg Film Kaplı Tablet, Sinir Sistemi, Antiepileptikler,  Diğer Antiepileptik Ajanlar ve lakozamid şeklinde sınıflandırılmış olup, N03AX18 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LAMİDE, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

LAMİDE için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, LAMİDE ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LAMİDE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LAMİDE kullanım şekli; LAMİDE Tablet yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LAMİDE 100 mg ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LAMİDE 100 mg Film Kaplı Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

LAMİDE 100 mg Film Kaplı Tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

LAMİDE 100 mg Film Kaplı Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

LAMİDE 100 mg Film Kaplı Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

Endikasyon bilgisi: İlacın etken maddesi lakozamid, ikincil jeneralize olan veya olmayan parsiyel başlangıçlı nöbet hastalığında; R-2-asetamido-N-benzil-3-metoksipropionamid, antiepileptik

Erişkinler günlük 100-400 mg (dozlar ikiye bölününerek)

Kontrendikeleri: kalp ritminde bozukluk (2. ve 3. derece AV Blok) veya ilacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise; kullanmanız önerilmez.

LAMİDE, hamilelikte C kategorisindedir; emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Etkileşim, antiaritmik ilaçlar, rifampisin, alkol, Ritonavir, antifungal ilaçlar, klaritromisin

Mide bulantısı, gaz, baş dönmesi, tremor, uyuklama, baş ağrısı, görmede bulanıklık, kulak çınlaması, zihin karışıklığı, konstipasyon, dispepsi LAMİDE’ nin yaygın yan etkileridir.

LAMİDE Tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde etkiler. LAMİDE Tableti size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*