LETRASAN 2,5 mg Film Tablet

LETRASAN sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Hormonal Tedavi, Horman Antagonistleri, Enzim inhibitörleri ve Letrozol şeklinde sınıflandırılmış olup, L02BG04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LETRASAN, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.

LETRASAN için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri,  LETRASAN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LETRASAN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LETRASAN kullanım şekli; LETRASAN yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LETRASAN ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LETRASAN 2,5 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LETRASAN 2,5 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LETRASAN 2,5 mg film tablet kısa ürün bilgisi

LETRASAN 2,5 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Letrozol adlı etken maddesini içinde bulunduran LETRASAN, meme kanserinde (östrejene bağlı tümörlerde); nonsteroidal aromataz inhibitörü, anti-östrojen

Günlük 1 kere 2,5 mg

Kontrendikeleri: emzirme, hamilelik, aşırı duyarlılık, adet görme.

Etkileşim: tamoksifen, anti-östrojen diğer ilaçlar

Hamilelikte X kategorisindedir, emzirenler kullanmamalıdırlar.

Yan etki: asteni, terleme, hiperkolesterolemi, vajinal kanama, sıcak basması, eklem-kas ağrısı, periferik ödem, saç dökülmesi

LETRASAN da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz LETRASAN ‘ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. LETRASAN ‘ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. LETRASAN Film Tablet ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*