LETROL 2,5 mg Film Tablet

LETROL sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Hormonal Tedavi, Horman Antagonistleri, Enzim inhibitörleri ve Letrozol şeklinde sınıflandırılmış olup, L02BG04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LETROL, KOÇAK FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

LETROL için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri,  LETROL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LETROL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LETROL kullanım şekli; LETROL yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LETROL ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LETROL 2,5 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LETROL 2,5 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

LETROL 2,5 mg film tablet kısa ürün bilgisi

LETROL 2,5 mg film tablet kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi: Letrozol adlı etken maddesini içinde bulunduran LETROL, meme kanserinde (östrejene bağlı tümörlerde); nonsteroidal aromataz inhibitörü, anti-östrojen

Günlük 1 kere 2,5 mg

Kontrendikeleri: emzirme, hamilelik, aşırı duyarlılık, adet görme.

Etkileşim: tamoksifen, anti-östrojen diğer ilaçlar

Hamilelikte X kategorisindedir, emzirenler kullanmamalıdırlar.

Yan etki: asteni, terleme, hiperkolesterolemi, vajinal kanama, sıcak basması, eklem-kas ağrısı, periferik ödem, saç dökülmesi

LETROL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz LETROL’ü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. LETROL’ü size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. LETROL Film Tablet ile tedavi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*