LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid’dır. LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin II  adlı maddenin kan damarlarını daraltmasını  engeller. Vücuttaki suyun ve sodyum gibi tuzların idrar ile vücuttan atılımına yardımcı olur. Kalp ve dolaşımı (toplardamar ve atardamarlar üzerinden kan akışı) düzenleyen ve vücutta üretilen idrar miktarını arttıran bir ilaçtır. Yüksek tansiyon (hipertansiyon, yüksek kan basıncı) tedavisinde ve belirli kalp hastalıkları olan yüksek tansiyon hastalarında felç (inme) riskinin azaltılması için kullanılır. Tek başına Losartan ya da  Hidroklorotiyazid kullanım ile kan basıncının düşürülemediği ve iki ayrı ilacın birlikte kullanılması gerekli görülen  hastalarda LOSANEW PLUS, tek ilaç olarak kullanılmaktadır.

LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. LOSANEW PLUS, kalp ve dolaşımı  düzenleyen, vücutta üretilen idrar miktarını arttıran bir ilaçtır.
 3. Eğer ciddi derecede karaciğer bozukluğunuz veya safra yolları tıkanıklığınız varsa veya ciddi böbrek yetmezliğiniz, gut hastalığınız varsa ya da kanınızda sodyum veya potasyum düzeyi sürekli düşük ise veya kanınızda kalsiyum düzeyi sürekli yüksek ise; LOSANEW PLUS‘u kullanmadan önce doktorunuza hastalıklarınız hakkında bilgi veriniz.
 4. Eğer karaciğer, böbrek veya kalp ile ilgili problemleriniz varsa ya da kalp yetmezliğiniz varsa veya daha önce felç geçirdiyseniz, diyalize giriyorsanız ya da yakın zamanda size böbrek nakli yapıldıysa, Hiperaldosteronizm (böbrek üstü bezlerinin aşırı çalışması sonucu oluşan hastalık) hastalığınız varsa, şeker hastasıysanız,  kan basıncınız düşükse, kusuyorsanız, yakın zamanda fazla miktarda kustuysanız veya ishalseniz; LOSANEW PLUS‘u kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz ve kullandığınız tüm ilaçları  söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. LOSANEW PLUS‘un kullanımı sırasında potasyum takviyeleri veya tuz türevleri kullanmayınız.
 6. Oturur veya yatar durumda iken ayağa kalkarken hızlı hareket etmekten kaçınınız. Hızlı bir şekilde doğrulmak veya ayağa kalkmak baş dönmesine sebep olabilir. Yavaşça ve tutunarak kalkmaya özen gösteriniz.
 7. Kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile, LOSANEW PLUS‘un kullanımına devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 8. LOSANEW PLUS‘un kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettiriniz.
 9. Tedaviniz sırasında alkol almaktan sakınınız. Alkol  kan basıncınızın daha da düşmesine, başınızın dönmesine sebep olabilir.
 10. Eğer herhangi bir ameliyat olma durumunuz varsa, ameliyattan önce doktorunuza veya diş hekiminize LOSANEW PLUS ‘u kullandığınızı söyleyiniz.
 11. Kullanımı nadiren de olsa baş dönmesine sebebiyet verebileceğinden, araç veya makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 12. LOSANEW PLUS, çocuklarda kullanılmamalıdır.
 13. Hamilelik ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.
 3. Tercihen yemeklerle birlikte veya aç karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uykusuzluk, baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk, güçsüzlük, göğüs ağrısı, üst solunum yolu enfeksiyonu, burun tıkanıklığı, sinüzit, öksürük, ishal, karın ağrısı, bulantı, hazımsızlık, kas ağrısı veya kramp, bacaklarda ağrı, sırt ağrısı, kan basıncında düşme, kan şekerinin düşmesi, anemi (kansızlık),  potasyum düzeyinde artış yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Losartan, Hidroklorotiyazid
İlaç Marka İsmi: LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet

LOSANEW PLUS sırasıyla; Kalp Damar Sistemi, Renin-Anjiyotensin Sistemine Etki Eden Ajanlar, Anjiyotensin II reseptör antagonistleri kombinasyonları,  Anjiyotensin II antagonistleri ve diüretikler, losartan + hidroklortiyazid şeklinde sınıflandırılmış olup, C09DA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz LOSANEW PLUS, CELTİS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

LOSANEW PLUS için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, LOSANEW PLUS ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, LOSANEW PLUS dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; LOSANEW PLUS kullanım şekli; LOSANEW PLUS yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi LOSANEW PLUS tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet’e ait kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)


LOSANEW PLUS 100 25 mg Film Tablet kullanma talimatı

LOSANEW PLUS 100/25 mg Film Tablet’in kısa ürün bilgisi

LOSANEW PLUS 100-25 mg Film Tablet'in kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*