MADESCAR %1 MERHEM

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: MADESCAR %1 MERHEM (40 G)
  2. Endikasyon Bilgisi: İlacın etken maddesi Centella asiatica ekstresi’dir. Sünnet yarası, doğum esnasında oluşan genital yırtıklar,  meme başı çatlağı, yatalak hastalarda oluşan yatak yaraları, 1. ve 2. derece yanık, lazer epilasyonu ya da cilt bakımı (kozmetik ürün alerjisi) sonrası oluşan cilt tahrişlerinde cildi onarır.
  3. MADESCAR DOZAJI :  Günde 1 ya da 2 defa.
  4. Kontrendikeleri: MADESCAR içindeki Centella asiatica’ya  veya yardımcı maddelere alerji,  süperenfekte lezyonlar.
  5. MADESCAR Merhem, hamilelikte A kategorisindedir ve emzirme dönemlerinde de kullanılabilir.
  6. MADESCAR’ın yan etkisi: Cilt hassasiyeti.
  7. MADESCAR da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.
  8. MADESCAR Merhem, sırasıyla; Dermatolojikler, Yara ülser tedavisi, Skatrizanlar, diğer ve centella asiatica ekstresi olarak sınıflandırılmış şekilde, D03AX ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini SANDOZ İLAÇ SANAYİ yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. MADESCAR Merhem’e ait kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) daha sonra girilecektir.

MADESCAR kullanım talimatı (ilaç prospektüsü)

MADESCAR kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Şehit Şakir Elkovan Cad. No:2 Kadıköy-34750/ İstanbul
Tel no: (216) 570 95 00-Faks no: (216) 570 95 10

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*