MIDIZOL 140 mg Kapsül

Temozolomid adlı etken maddeyi içinde bulunduran MIDIZOL 140 mg, sırasıyla; Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar, Antineoplastikler, alkilleyici ajanlar, Diğer alkilleyici Ajanlar ve temozolomid şeklinde sınıflandırılmış olup, L01AX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz MIDIZOL, DEVA HOLDİNG firmasının ürünüdür.

MIDIZOL 140 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, MIDIZOL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, MIDIZOL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; MIDIZOL kullanım şekli; MIDIZOL’ün yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi MIDIZOL 140 mg Kapsül ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

MİDİZOL 140 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

MİDİZOL 140 mg Kapsül Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

MİDİZOL 140 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

MİDİZOL 140 mg Kapsül Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Temozolomid (MIDIZOL 140 mg), glioblastoma multiforme, malign melanom ve kötü huylu glioma tedavisinde; antineoplastik, alkilleyici

MIDIZOL, hamilelikte D kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

Kontrendikeleri: daha önce yaşanan dakarbazin veya temozolomid alerjisi, hamilelik, miyelosupresyon

Yan etki: alopesi, yorgunluk hali, hemiparezi, diyare, baş ağrısı, iştahsızlık, kabızlık

MIDIZOL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz MIDIZOLü nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*