NATEFUL 120 mg Film Kaplı Tablet

Nateglinid adlı etken maddeyi içinde bulunduran NATEFUL 120 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diyabet İlaçları, Kan Şekerini Düşüren diğer İlaçlar, Oral Antidiyabetikler ve nateglinid şeklinde sınıflandırılmış olup, A10BX03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz NATEFUL, NEUTEC İLAÇ SANAYİ  firmasının ürünüdür.

NATEFUL için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, NATEFUL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, NATEFUL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; NATEFUL kullanım şekli; NATEFUL yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi NATEFUL  tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

NATEFUL 120 mg Film Kaplı Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

NATEFUL 120 mg Film Tablet Kullanma Talimatı (ilaç prospektüsü)

NATEFUL 120 mg Film Kaplı Tablet’in Kısa Ürün Bilgisi

NATEFUL 120 mg Film Tablet'in Kısa Ürün Bilgisi

İlacın etken maddesi Nateglinid (NATEFUL 120 mg), hiperglisemi-diyabet tip 2 tedavisinde; oral insülin salgılatıcı ajan, antidiyabetik

3×1  (60-180 mg )

NATEFUL, hamilelikte C kategorisinde, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

NATEFUL Etkileşim: MAO inhibitörleri , ADE inhibitörleri, nonsteroid antiinflamatuarlar, salisatlar, sülfinpirazon, idrar söktürücü ilaçlar, Beta-blokerler, flukonazol, gemfibrozil, Sempatomimetik ilaçlar, oktreotid, lanreotid, Fenitoin, somatropin, anabolik hormonlar, rifampin etken maddeli ilaçlar.

Kontrendikeleri: diyabetik ketoasidoz, ağır karaciğer hastalığı,  emzirme, gebelik, diyabet tip 1 durumlarında ve ayrıca ilacın etken maddesine karşı bir hassasiyet durumu daha önce yaşadıysanız; kullanmayınız.

NATEFUL yan etki: Alerji hassasiyeti, bulantı, dispepsi, karın ağrısı, hipoglisemi belirtileri

NATEFUL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. NATEFUL’ u size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*