Görsel Yok

OLEDRO Tablet

Eylül 5, 2016 admin 0

Endikasyon Bilgisi : İlacın etken maddesi  Parasetamol (250 mg), Oksolamin sitrat (100 mg), Klorfeniramin maleat (2 mg) ve Fenilefrin hidroklorür (5 mg)‘ dır. OLEDRO Tablet, ağrı kesici, ateş düşürücü, balgam eritici, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir. Beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür, ağrıyı keser; balgam eritici özelliğiyle balgamı sulandırarak öksürüğü yumuşatır, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı üst solunum yollarındaki  alerjik belirtilerde antihistaminik etki eder, burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar. OLEDRO, soğuk algınlığı, grip, nezle, alerjik nezle, soluk borusu iltihabı, farenjit,