ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyumdur. ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul, ani ya da kontrol altına alınamayan normalin üstündeki ağrılarda kullanılmaktadır. ONPYRON Ampul diş apsesi, migren ve normalden farklı dayanılmaz regl sancısı, tümör ağrısı, ameliyattan sonra görülen ağrılar; mide, bağırsak, idrar veya safra kanalının ağrılı krampları, omurganın ağrıyla birlikte tutulmaları, sinir ağrısı, varis, bel fıtığı, boyun fıtığı veya romatizma ağrılarının dindirilmesinde; grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarında gözlenen yüksek ateşin düşürülmesinde çok  hızlı etki göstererek, vücudun gevşemesini sağlar.

 

ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. ONPYRON ameliyat sonrası, mide, bağırsak, idrar, safra kanallarındaki kramplı ağrılar kas-iskelet sistemi ağrıları, mafsal ağrılar ile ilgilidir.
  2. ONPYRON Ampulün etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
  3. Az ağrılı rahatsızlıklarda kullanılmamalıdır.
  4. ONPYRON kullanımı sırasında nabızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi şok belirtilerinden herhangi birisi ya da birkaçı görüldüğünde acilen doktora haber verilmeli ve hasta, doktor gelene kadar baş aşağı pozisyonunda yatırılmalı ve solunum yolları açık tutulmalıdır.
  5. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise ONPYRON ilacı hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  6. ONPYRON kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  7. Bu ilaç üç aylıktan küçük, beş kilodan aşağı süt çocuklarına verilmemelidir.
  8. Hamilelikte 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuruna; süt veren kadınlarda kullanılması emzirilen çocuk için ONPYRON zararlı olabilir.

 

ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul’ün Kullanım Şekli :

  1. Bu ilacı hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da  ONPYRON ampulün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
  2. ONPYRON kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

 

ONPYRON Ampul Yan Etkileri :

ONPYRON kullanımının ardından soluma zorluğu, karında ağrı,  ciltte kaşınma, kabarma, şuur kaybı, yüzünüzde, dudak, dil ya da boğazınızda şişlik durumlarında acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum
İlaç Marka İsmi: ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

ONPYRON IM/IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

İlaç Prospektüsü


ONPYRON IM-IV Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*