PANKREOFLAT Film Tablet, nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri

PANKREOFLAT Film Tablet, nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, yan etkileri

ENDİKASYON BİLGİSİ :
İlacın faktör maddesi Pankreatin ve Dimetilpolisiloksan‘ dır. Pankreatin, pankreas kendi başına yeterli üretim yapmadığı vakit sindirim enzimlerinin yerine konulması amacıyla kullanılır. Kistik fibröz, süreğen pankreas iltihaplanması, pankreas kanseri ya da pankreas ameliyatı gibi belirli tıbbi haller bu enzimlerin yokluğuna sebep olabilir. Dimetilpolisiloksan ise mide ve bağırsaklarda köpük durumunda tespit edilen gazların giderilmesinde kullanılır.
PANKREOFLAT,
•pankreas yetersizliğine bağlı gaz şikayetlerinde,
•aşırı ya da vakitsiz yemeye bağlı hazımsızlıklarda,
•sindirim bozukluklarına bağlı gaz şikayetleride
•yağ-protein-karbonhidrat hazmının bozukluklarında;
•aerofaji (hava yutma) tedavisinde
•ameliyat evveli ya da ardından gaz şikayetlerinde
•karın bölgesi organlarının radyoloji tetkiklerinden evvelce mide-bağırsak kanalındaki gazların giderilmesinde kullanılmaktadır.

PANKREOFLAT FİLM TABLET HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :
İlacın faktör maddesine ya da rastgele bir proteine bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
Bu ilaç, özel bir diyeti de sahibi olan tedavi şeklinin sadece bir parçasıdır. Doktorunuz ya da beslenme danışmanınız doğrulusunda sizin amacıyla yapılan diyet programınıza sıkı bir şekilde uymalısınız.
Eğer süreğen pankreas iltihabının kötüleşmesi ya da ani başlayan pankreas iltihabı ya da amilaz sahibi olan ilaç (ananas complex) tüketimi hallerından biri ya da bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan evvelce hekiminize söyleyiniz. İlacı güvenilir bir şekilde kullanabilmeniz amacıyla doz ayarlamalarına ve özel testlere gereksinim duyulabilir.
İlacı kullanmanıza karşın durumunuz iyileşmez ya da daha da kötüye giderse acilen hekiminizle görüşünüz.
Tedaviye iyi cevap almak amacıyla ilacınızı derli toplu bir şekilde atlamadan kullanınız. Tamamen bitmeden hekiminize yine reçete ettiriniz.
•12 yaşından ufak çocuklarda tüketimi önerilmemektedir.
Hamilelik ve emzirme vakitlarında hekiminize danışmadan kullanmayınız.

PANKREOFLAT FİLM TABLET’İN KULLANIM ŞEKLİ :
Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi boyunca kesinlikle doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
İlacın her dozunu yeterli miktarda su ile beraber alınız.
Genel olarak yemeklerde 1-2 tablet çiğnenmeden yutulur.
Röntgen çekimlerinde gaz bulunmaması amacıyla çekimden evvelce 2 gün, günde 3-4 kere 2 tablet ve çekim günü sabah aç olarak 2 tablet şeklinde alınır.

İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ
Karın ağrısı, soluk almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir halde acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
Baş ağrısı ve karın ağrısı çok süregelen, baş dönmesi, kusma, öksürük, ishal ve dışkıda normal olmayan haller süregelen görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Pankreatin, Dimetilpolisiloksan
İlaç Marka İsmi: PANKREOFLAT Film Tablet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*