PANTIKOR 400 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: PANTIKOR 400 mg film kaplı tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: İmatinib adlı etken maddeyi içinde bulundurur. PANTIKOR 400 mg film kaplı tablet, kronik miyeloid lösemide, lenfoblastik lösemide, Hipereozinofilik sendrom ve SM’de; protein kinaz inhibitörü, antineoplastik olarak.
  3. PANTIKOR : günde 1-2×100 mg -400 mg
  4. PANTIKOR kontrendikeleri: alerjik reaksiyonlarda.
  5. PANTIKOR , hamilelikte D kategorisindedir ve anne sütüne geçmektedir.
  6. Etkileşim: azol antifungaller, makrolidler,
  7. PANTIKOR yan etkisi: kilo artışı, ödem, kemik-eklem ve kas ağrısı, halsizlik, anoreksi, sebepsiz morluk, kanama, göz etrafında şişme, gastrit, bağırsak gazı, hazımsızlık, ağız içi yaraları, gaz, vücut ısısında artış, anoreksiya, uyuyamama.
  8. PANTIKOR 400 mg film kaplı tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. PANTIKOR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. PANTIKOR 400 mg; sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, Antineoplastikler, Diğer kanser ilaçları, Protein kinaz inhibitörleri ve imatinib olarak sınıflandırılmış şekilde, L01XE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz PANTIKOR film kaplı tablet’in üretimini : Onko İlaç Sanayii yapar, ruhsatı World Medicine İlaç San ve Tic. A.Ş. ‘ye aittir. PANTIKOR 400 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır

 

400 mg PANTIKOR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
400 mg PANTIKOR kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

400 mg PANTIKOR kısa ürün bilgisi
400 mg PANTIKOR kısa ürün bilgisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*