PARANIT Baş Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey

Ürün ı :

Spreyin Etken Maddesi Mineral Yağ ve Dimetikon‘ dur. PARANIT Baş Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey, çift etkili formülü sayesinde, bitlerin ve sirkelerin hem boğulmalarını hemde su kaybından ölmelerini sağlayan çok etkili bir spreydir.
•Baş biti saçlar arasında yaşayan ve kanla beslenen minik kanatsız bir böcektir. Bitler beslenirken kafa derisinin içine tükürüğünü bırakarak şiddetli kaşıntı ve tahrişe yol açarlar.  Saça tutunmasını sağlayan 3 çift bacağını kullanarak hareket eder. Erişkin bir bitin ömrü 30 gündür. Dişi bitler bu 30 gün içerisinde 300-400 sirke (yumurta) bırakır. Sirkeler 7 gün sonra yumurtadan çıkar ve 10 günde olgunlaşır.

PARANIT Baş Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. Spreyin etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu spreyi kullanmanız önerilmez.
 2. PARANIT, bitlerin ve sirkelerin hem boğulmalarını hemde su kaybından ölmelerini sağlayan çok etkili bir spreydir.
 3. Bit enfeksiyonunun tekrarlamaması için tüm giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız. Yıkanamayan eşyalarınız için özel bit kontrol spreyleri kullanınız.
 4. Aile içindeki bireylere bit bulaşıp bulaşmadığını kontrol ediniz. Bit tarak, saç fırçası, saç bantları ve şapka yoluyla  ya da kafa kafaya temasla bulaşabilir.
 5. Spreyi saçtan yaklaşık 10 cm uzaklıkta tutarak kuru saça püskürtünüz. Saçın ve kafa derisinin tamamına püskürttüğünüzden emin olunuz. Boyun ve kulak çevresine dikkat ederek saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yediriniz. Solüsyonu başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra saçınızı ıslatmadan şampuan uygulayınız. Bir miktar ılık su ile köpürtün, sıcak su ile iyice yıkayın ve su ile durulayın. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutamlar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.
 6. Kuru saçı 7 gün sonra tekrar kontrol ediniz. Gerekirse uygulamayı tekrarlayınız. Uygulamayı birkaç  kez tekrarlamanın hiçbir riski yoktur.
 7. Solüsyonu ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. Spreyi,  güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerde kullanmayınız.
 9. Bit enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınınız. Ayrıca yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka gibi kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınınız.
 10. Spreyi 6 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.
 11. Baş ve saça doğrudan temas eden giysileri 60 derecede yıkayarak bitlerden arındırabilirsiniz. Bitin yaşadığınız alanlara düşme riskine karşı ev ve arabanızı vakumlu el süpürgesiyle temizleyip, torbasını çöpe atınız.
 12. Bu şampuan sadece saç bitleri için kullanılır (kasık bitleri ya da diğer bitler için uygun değildir)
 13. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu spreyi kullanmamalısınız.

 

PARANIT Baş Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu spreyi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Spreyi saçtan yaklaşık 10 cm uzaklıkta tutarak kuru saça püskürtünüz. Saçın ve kafa derisinin tamamına püskürttüğünüzden emin olunuz. Boyun ve kulak çevresine dikkat ederek saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yediriniz. Solüsyonu başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra bir miktar ılık su ile köpürtün, sıcak su ile iyice yıkayın ve su ile durulayın. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutamlar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.

Spreyin Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Solüsyonun uygulandığı bölgede  ciddi batma, yanma, şişlik, kaşıntı ve tahriş gibi durumlardan biri yada birkaçı görüldüğünde, spreyin kullanımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.

 

Sprey Etken Maddesi: Mineral Yağ, Dimetikon
Sprey Marka İsmi: PARANIT Baş Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey

 

Ayrıca dex forte ilacı hakkında bilgi edinebilirsiniz..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*