PROCTO-GLYVENOL Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Lidokain hidroklorür ve Tribenosid‘ dir. PROCTO-GLYVENOL Krem, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar ve  küçük kan damarlarındaki iltihaplanmanın ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşmasını engeller. PROCTO-GLYVENOL, iç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır. İltihaplanma ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşumunu engelleyen ve hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir ilaçtır.

PROCTO-GLYVENOL Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. PROCTO-GLYVENOL, iltihaplanma ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşumunu engelleyen ve hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir ilaçtır.
  3. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Belirtiler tamamen yok olana kadar kullanınız. İlacı kullanmanıza rağmen hemoroid belirtileriniz  bir haftadan uzun sürerse doktorunuza danışınız.
  4. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız veya herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon öykünüz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
  5. Çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamileliğin 4. ayından itibaren ve emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle kullanılabilir.

PROCTO-GLYVENOL Krem’in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İlacı uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına dikkat ediniz. Parmak ucuyla veya tercihen steril bir gazlı bez ucuyla tedavi edilecek bölgeye sürünüz. İç hemoroid tedavisinde kremin yanında bulunan kanülle uygulayınız. Kullanmadan önce koruyucu kapağı çıkarınız. Kanülü tüpe takınız. Uyguladıktan sonra koruyucu kapağı kapatınız. Kremi hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Lidokain hidroklorür, Tribenosid
İlaç Marka İsmi: PROCTO-GLYVENOL Krem

PROCTO-GLYVENOL Krem kullanma talimatı


PROCTO-GLYVENOL-Krem-İlaç-Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*