PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Lidokain, Tribenosid’dir. PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil), hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlar ve  küçük kan damarlarındaki iltihaplanmanın ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşmasını engeller. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır. İltihaplanma ve ağrıya sebep olan maddelerin oluşumunu engelleyen ve hemoroidlerden (hemoroid: basur) kaynaklanan kaşıntı, acı ve ağrının hızla hafiflemesini sağlayan lokal anestezik bir ilaçtır.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil) Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İç ve dış hemoroidlerin (anal/rektal bölgede ağrı, kaşıntı ve acıya neden olan damar şişliği) tedavisinde kullanılır.
 3. İlacı hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Belirtiler tamamen yok olana kadar kullanınız. İlacı kullanmanıza rağmen hemoroid belirtileriniz  bir haftadan uzun sürerse doktorunuza danışınız.
 4. Eğer ciddi karaciğer hastalığınız veya herhangi bir ilaca  karşı alerjik reaksiyon öykünüz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 5. Çocuklarda kullanılması önerilmemektedir.
 6. Gözlerinize temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Hamileliğin 4. ayından itibaren ve emzirme döneminde doktorunuz tarafından tavsiye edilen dozu aşmamak suretiyle kullanılabilir.

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Dışkılamadan sonra ilacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Fitili baş ve işaret parmağıyla tutarak makata uygulayınız ve bir süre sırt üstü yatınız. Fitili uyguladıktan sonra bir müddet büyük tuvaletinizi yapmayınız.
 3. Hemoroid belirtileri kaybolana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayınız. Belirtiler azaldığında günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Lidokain, Tribenosid
İlaç Marka İsmi: PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil)

PROCTO-GLYVENOL Supozituvar (fitil) İlaç Prospektüsü


PROCTO-GLYVENOL-Supozituvar-İlaç-Prospektüsü

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*